Kreativní malíř Zdeněk Rolko

Narodil jsem se v Plané u Mariánských lázní a do dvaceti let žil v Chodové Plané, odkud jsem se pak přestěhoval do Plzně hledat větší životní možnosti, které jsem našel v malbě obrazů i malbě na zdi.

Od roku 2010 jsem začal malovat jako pomocník jednoho plzeňského malíře, kdy jsem se hlavně věnovali malbě na zdi. Jednoho krásného dne v roce 2012 se naše cesty rozešli. Malování mě ovšem nepustilo, zamiloval jsem se do malby obrazů a zdí a vydal jsem se na sólovou dráhu. Za tu dobu jsem vyzkoušel spousty technik malování a našel si ty své, ve kterých jsem se vypiloval.

 

Ilustrační fotoJako malíř dělám malby všeho druhu na zakázku. Zvládnu zvárnit téměř vše. 

Mým cílem je zaměřit se na obrazy a vystavovat je.

v součastné době se nejvíce věnuji malbám na zdi a ve "volném čase" maluji obrazy na výstavy.

 

"Když maluji je pro mě nejdůležitější vytvořit v daném obrázku život a emoce do té míry kam mě to pustí."

HolcickaSvojí tvorbou chci pomoci i dětem a v rámci akce „Umění pomoci dětem“ jsem uspořádal svou první výstavu v Chodové Plané v září 2013, kde celý výtěžek z dražby obrazů šel na dětský domov v Plané. Dětem se za vydražené peníze pořídili dárky na Vánoce.

Fotky z této výstavy najdete zde a i následné výstavy jsou také zde.

V podobných akcí chci dál pokračovat a do budoucna plánuji další výstavy zaměřené na pomoc dětem, kde ukážu podle své fantazie vlastní tvorbu. Takže se můžete těšit.  


 

Ze-skladu-az-ke-stetcum-zdenek-rolko

Obraz Všech svatých na svém místě v oltáři

10.9.2018

FOTO: Zachráněný kostel v Boněnově už má oltářní obraz

Boněnov – Dílo místního malíře zobrazuje výjevy ze života biblických postav a veřejnosti se představí při chystaném dni otevřených dveří.

7.9.2018
SDÍLEJ:

Instalace oltářního obrazu v kostele v Boněnově. Autor obrazu Zdeňek Rolko (v černém).Foto: Deník / Antonín Hříbal

Oltářní obraz vznikal v plzeňském ateliéru rodáka z Chodové Plané Zdeňka Rolka. Po desetileté obnově kostela Všech svatých v Boněnově má sakrální stavba nejen nové lavice, ale i hlavní a tři postranní oltáře. Právě na hlavní oltář ve čtvrtek instalovali zmiňované figurální dílo. „Jde o Obraz všech svatých a znázorněna je Trojice. Hlavním motivem je ráj a ilustruje, co čeká ty, kteří přijdou do nebe,“ přiblížil autor Rolko s tím, že dílo čítá celkem devadesát pět zobrazených hlav a na osm desítek postav. „Každý den jsem tvorbě věnoval zhruba osm hodin a celkem namalování trvalo dva měsíce. Pak se dolaďovaly detaily,“ dodal a prozradil i technologii malby: „Jsou použity akrylové barvy přemalované fasádním lakem.“

Podle vyjádření autora bylo nejsložitější vdechnout do obličejů figur emoce. „Pokoru i radost a štěstí zároveň.“

Obraz je malován podle fotografie původního oltářního obrazu umístěného neznámo kde. Do kostela přibydou časem i další tři oltářní obrazy od stejného autora.

Občanský spolek pro obnovu tepelského regionu (OSOTR) kostel zachránil z trosek a zve veřejnost na prohlídku. Koná se v sobotu 15. září od 14 do 16 hodin, kde bude představen i nový oltářní obraz.
Zdroj:
https://tachovsky.denik.cz/zpravy_region/zachraneny-kostel-v-bonenove-uz-ma-oltarni-obraz-20180906.html

smileZPĚT DO GALERIE NA OBRAZ VŠECH SVATÝCH 

Novinky

Kontaktujte nás

!FIRMA

Hhjhsajfhhsadf 123
Hhjhsafjhhj 123 45

E-mail: !EMAIL
Tel.: !TELEFON


Zvětšit mapu